خانه / مناسبت ها / احکام نیت روزه در ماه رمضان
احکام نیت روزه

احکام نیت روزه در ماه رمضان

احکام نیت روزه در ماه رمضان

با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان سال 1397 نیز ما در این مطلب سایت امام زمان عج احکام نیت روزه در ماه رمضان را برای بازدیدکنندگان نیز قرار دادیم. که بیشتر مراجع روی یک حکم با هم دیگر توافق دارند اما برخی هم نه که ما سعی کردیم هر دو مورد را برای شما در این مطلب قرار دهیم و در صورتی که می خواهید مطمن شوید با دفتر مرجع تقلید خود نیز تماس حاصل کنید ما همیشه سعی می کنیم در بحث احکام نیز نظرات و حکم های بیشتر مراجع را منتشر کنیم. منبع اصلی این مطلب تبریزى، توضیح المسائل مراجع، م 1561 ؛ وحید، توضیح المسائل،م 1569 است.

همه مراجع(به جزآیات عظام تبریزى و وحید): اگر مبطلات روزه را مرتکب نشده، باید نیت کند و روزه‏ اش صحیح است و اگر یکى از آنها را مرتکب شده، روزه او باطل است؛ ولى [ به احترام ماه رمضان‏] باید تا اذان مغرب، از کارى که روزه را باطل مى‏ کند، خود دارى و بعد ازماه رمضان، آن روز را قضا کند.

آیات عظام تبریزى و وحید: اگر مبطلات روزه را مرتکب نشده، باید نیت کند و روزه بگیرد و بنابر احتیاط واجب بعد از ماه رمضان نیز قضا نماید و اگر یکى از آنها را مرتکب شده، روزه ‏اش باطل است؛ ولى [ به احترام ماه رمضان‏] باید تا اذان مغرب از کارى که روزه را باطل مى‏ کند، خوددارى و بعد از ماه رمضان آن روز را قضا کند.

امیدواریم از فضیلت های ماه مبارک رمضان سال 1397 هم بتوانید استفاده کنید و دعا برای بیماران و مردم را نیز فراموش نکنید ما در سایت امام زمان عج نیز تلاش می کنیم مطالب مرتبط با ماه مهمانی خدا نیز قرار دهیم. که امید است مورد توجه شما قرار بگیرد. همچنین نظرات خود را در بخش دیدگاه مطالب سایت ثبت کنید ما در کوتاه ترین زمان آن ها را بررسی و در صورت نیاز پاسخ خواهیم داد.

همچنین ببینید

ولادت حضرت ابوالفضل (ع)

شعر زیبا به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل (ع)

شعر زیبا به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل (ع) ضمن عرض تبریک ولادت حضرت حضرت ابوالفضل (ع) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *