خانه / محرم / دلایل بزرگداشت نهضت امام حسین (ع) چیست؟
بزرگداشت نهضت امام حسین

دلایل بزرگداشت نهضت امام حسین (ع) چیست؟

سایت امام زمان – شاید یکی سوالاتی که برای بعضی افرادپیش بیاید در ماه های محرم این است که چرا بعد گذشت حدود 1400 سال بزرگداشت نهضت امام حسین (ع) هرسال با شکوه تر از سال قبل برگزار می شود و چرا باید این مصیبت را بعد از اینکه همه سال به پا داریم و شیعه ها چرا اصرار بر این عزاداری دارند و هم هزینه های معنوی و هم هزینه های مادی کنیم این موضوع بود که استاد مهدی توکلی به آن پاسخ داد. و ما در این مطلب از سایت امام زمان عج برای شما پاسخ به سوال را برای شما قرار دادیم تا اگر کسی این سوال را از شما پرسید بتوانید پاسخ درستی دهید.

استاد مهدی توکلی در این باره این گونه سخن گفت : یکی از پاسخ های که می شود درباره این سوال داد این است که به پا داشتن نهضت امام حسین (ع) یکی از مصادیق تعزیم شاعِر اسلامی است. خداوند در قرآن کسانی را که شاعِر اسلامی را تعزیم یا زنده می دارند تجیل کرده است. شاعِر جمع شعار یا نشانه است. شاعر الهی همه آن نشانه های است که انسان را یاد خدا یا دین می اندازد از مصدایق شاعر اسلامی است. و نهضت عاشورا همه یکی از این نشانه ها است که یکی از اثر های آن روی انسان این است که انسان یاد خدا و دین و قرآن می اندازد. و امام خمینی (ره) در یکی از سخنرانی های خود گفتن ملت ما هر چه که دارد از تعزیم محرم و سفر است. که یاد خدا را جامعه زنده می کند.

خوب امیدواریم که این مطلب سوال شما را پاسخ داده باشد. و اگر با چنین سوالی روبه رو شدی بتوانید به آن پاسخ درست دهید و این شاید یکی از پاسخ های بود که انسان می تواند به این سوال دهد و کلی دلیل برای بزرگداشت نهضت امام حسین (ع) وجود دارد که یک مطلب نمی شود آن ها را بیان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *