خانه / اساتید و بزرگان / بهترین نیت برای انجام کار های نیک
بهترین نیت

بهترین نیت برای انجام کار های نیک

در این مطلب از سایت امام زمان عج تصمیم گرفتیم شما را با بهترین نیت برای انجام کار های نیک یا همان خوب آشنا کنیم. همه ما می دانیم اصل هرکاری نیت است پس باید توجه کنیم بهترین چیست که در ادامه با آن آشنا می شویم. این سخنان حجت الاسلام عابدینی است که در ادامه می خوانیم. امیدواریم که با خواندن این مطلب مفهوم بهترین نیت برای انجام کار های نیک و پسندیده را نیز متوجه شوید و آن را با دوستان خود از طریق دکمه های اشتراک گذاری مطلب را برای آن ها ارسال کنید.

این سخنان حجت الاسلام عابدینی درباره تاثیر نیت در اعمال انسان گفته اند:

هر زمانی که عمل نیکی را انجام می دهیم، حالمان باید این گونه باشد که خدایا دوست داشتم آن را به بهترین وجه انجام دهم؛ اگر انسان عمل خود را با این نگاه باز بگذارد، جزای آن به بهترین نحوی که محقق می شد، خواهد بود زیرا خداوند در سوره نور، آیه ۳۸ می فرماید: «تا خدا بهتر از آن چه کردند پاداش شان دهد و از کرم خویش افزون شان کند و خدا هر که را بخواهد بی حساب روزی می دهد.» بدانیم که در این عالم با خدا طرف هستیم؛ به او بگوییم که من نیت بهتری برای تو داشتم ولی به همان اندازه از من برآمد؛ این کار باعث می شود که هم مغرور نشویم و هم انسان و عملش ساقط نمی شود و به خود او هم رشد می دهد.

از اینکه تا انتهای مطلب همراه ما بودید از شما سپاس گزار نیز هستیم. بار دیگر خدمت شما دوستدران سایت مذهبی امام زمان عج باید عرض کنم که برای فرستادن مطلب به دوستان خود می توانید از دکمه های اشتراک گذاری انتهای هر مطلب از سایت امام زمان عج نیز استفاده کنید. و مطلب مورد نظر را برای آن نیز ارسال کنید.

همچنین ببینید

میرزا اسماعیل دولابی

سخنان حاج محمد اسماعیل دولابی درباره امام زمان عج

در یکی دیگر از مطالب سایت امام زمان عج برای شما روایتی از مرحوم حاج …

یک دیدگاه

  1. ممنون خیلی خوب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *