خانه / مقالات / دعای طلب باران امیرالمومنین
دعای طلب باران

دعای طلب باران امیرالمومنین

دعای طلب باران امیرالمومنین

در یکی دیگر از مطالب سایت امام زمان عج برای شما دعای طلب باران امیرالمومنین برای شهر کوفه را در زیر می خوانید. با خشکسالی که امسال کشورمان با آن درگیر است بسیاری دست به دعا شدند که از خدا بخواهند که این خشکسالی به پایان برسد و باراندگی نیز شروع شود و این خشکسالی نیز به پایان برسد. بخاطر همین موضوع نیز ما دعای طلب باران امام علی (ع) که برای مردم کوفه طلب باران از خدا برای مردم این شهر خواست برای شما نیز قرار دادیم. که می توانید در ادامه نیز مشاهده نمایید. برای اشتراک گذاشتن این مطلب می توانید از دکمه های اشتراک گذاری استفاده کنید و این مطلب را برای دوستان خود در شبکه های اجتماعی که عضو هستید نیز ارسال کنید. همچنین باید خدمت شما عرض کنم منبع این مطلب «نهج البلاغه، خطبه114» نیز است.

بار خدایا، کوه‌های ما از خشکی شکافته و زمین ما تیره شده. ستورانمان تشنه‌اند و در آغل‌های خود سرگشته‌اند. همانند مادران فرزند مرده می‌نالند. از آمد و شدهای بیهوده به چراگاه‌ها ملول شده‌اند و از اشتیاق به آبشخورها به ستوه آمده‌اند. (بار خدایا، ترحم فرمای به ناله گوسفندان و شوق ماده شتران به آبشخورها.)
بار خدایا، ترحم فرمای به سرگشتگی آنها، آنگاه که در راه می‌روند و به ناله‌هایشان، آنگاه که به آغلهایشان در می‌آیند.

بارخدایا، بیرون آمده ایم به سوی تو، هنگامی که خشکسالی چونان اشتری لاغر بر سر ما آمده . و ابرهای باران‌زای نه بدان گونه‌اند که می نمایند.
ای خداوند، تویی امید دردمندان و چاره ساز خواهندگان، در هنگامی که مردمان نومید شده‌اند و ابر، باران خود را باز داشته و چرندگان هلاک شده‌اند.

تو را می خوانیم بار خدایا که ما را به اعمالمان مؤاخذه نفرمایی و به گناهانمان مگیری، رحمت خود را با ابرهای بارنده‌ات و بهار پربارانت و روییدنیهای شادی افزایت بر ما ارزانی دار.
از تو بارانی درشت و تندبار می خواهیم تا آنها را که مرده اند زنده سازی و آنچه را که از دست رفته است تدارک فرمایی.

ای خداوند، بارانی از تو می خواهیم جانبخش و سیراب کننده که همه را دربر گیرد و به همه جای برسد.
بارانی پاکیزه ، برکت دهنده ، گوارا و پر نعمت ، که گیاهش بسیار بود و شاخه هایش پربار و برگهایش تر و تازه که بدان بندگان ناتوانت را تن و توش دهی و بلاد مرده ات را زنده گردانی.

بار خدایا، بارانی عطا کن تا زمینهای بلند پر علف شوند و در زمینهای پست آب روان گردد و پیرامون ما سبز و خرم شود و میوه هایمان فراوان گردد و ستورانمان به راحت رسند و مردمان دور از ما نیز از آن تمتع برند و صحراها و مزارع آفتاب زده ، از آن بهره مند گردند….
در انتها امیدواریم مطلب دعای طلب باران امیرالمومنین مورد پسند شما قرار گرفته باشد.

همچنین ببینید

قطع رابطه با خویشاوندان

دلایل قطع رابطه با خویشاوندان

قطع رابطه با خویشاوندان سایت امام زمان عج – قطع رابطه با خویشاوندان معضل جامعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *