خانه / داستان / رفتار امام علی با خیانتکاران چگونه بود
رفتار امام علی با خیانتکاران

رفتار امام علی با خیانتکاران چگونه بود

رفتار امام علی با خیانتکاران

در یکی دیگر از مطالب سایت امام زمان عج تصمیم گرفتیم که مطلبی درباره رفتار امام علی (ع) با کسانی که به او و امت اسلامی خیانت می کردند چگونه بود. شاید بسیار برای شما این رفتار جالب باشد که امام علی (ع) به فردی که خیانت کرده بود چه گفت همه این ها را در ادامه متوجه خواهید شد. این روایت از کتاب نهج البلاغه است که شما دعوت می کنم به خواندن ادامه این مطلب امام علی(ع) در نامه ۷۱۱ کتاب شریف نهج البلاغه به منذر بن جارود فرماندار خود که در بیت المال خیانت کرده است می فرماید:ای منذر، درستکارى پدرت مرا در انتصاب تو بفریفت و پنداشتم که تو از روش او پیروى مى کنى و به راه او مى روى . ولى ، آن سان ، که به من خبر رسیده تو فرمانبردارى از نفس خود را فرو نمی نهى و براى آخرتت اندوخته اى نمى نهى و با ویران ساختن آخرتت مى خواهى دنیایت را آبادان سازى و به بهاى بریدن از دینت به عشیره خود مى پیوندى .
رفتار امام علی (ع) ، سپس امام در ادامه می فرماید:اگر آنچه مرا خبر داده اند ، درست باشد ، پس اشتر قبیله ات و بند کفشت از تو بهتر توانند بود . کسانى همانند تو هیچ مرزى را استوار نتوانند داشت و لایق آن نیستند که بر رتبه و مقامشان افزوده شود یا در امانتى شریکشان سازند یا از خیانتشان در امان تواند بود . این نامه من که به تو رسید بر فور به نزد من در حرکت آى . ان شاء الله .

در توضیحات کتاب نهج البلاغه نسبت به این خطبه آمده است:این منذر همان است که امیر المؤمنین درباره او فرمود : از روى خودپسندى پیوسته به چپ و راست خود مى نگرد و در دو برد گرانبهاى خود مى خرامد و کفشهاى خود را فوت مى کند که گرد از آنها بزداید.

در انتها از شما دوستان گرامی درخواست دارم با اشتراک گذاری مطلب رفتار امام علی با خیانتکاران با دوستان خود از سایت مذهبی امام زمان عج حمایت کنید.

همچنین ببینید

دعای امام زمان عج

روایتی از دعای امام زمان عج برای مردکهن سال

در این مطلب از سایت امام زمان عج نیز برای شما روایتی از دعای امام زمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *